Grupa Idea zaproponuje leasing na kilometry

pexels-photo-170813.jpeg

W ofercie grupy Idea pojawi się nowa oferta - to swoisty ewentement w Polsce, gdyż bank połączy leasing z elementami technologii, a dokładniej funkcją GPS. Zacznie oferować leasing na kilometry.

„Happy miles” (tak bank nazwał cały projekt bankowych zastosowań GPS) będzie polegał na tym, aby dopasować dany pakiet finansowy do preferencji klienta opartych na danych zbieranych przez nadajnik.

Tworzymy „silnik”, który może mieć bardzo szerokie zastosowanie w różnych usługach związanych z finansowaniem ruchomości: samochodów osobowych i ciężarowych, maszyn rolniczych, budowlanych itd. — uważa Jarosław Augustyniak, prezes Idea Banku.

Leasing na kilometry będzie ściśle związany z ilością przejeżdżanych kilometrów. Stawki czynszu będą różniły się dla samochodów, które stoją na parkingu, a samochodów, które ciągle są w trasie.

Konstrukcja produktów finansowych według zasady „pay-as-you-drive” spowoduje znaczący spadek obciążeń finansowych dla firm, przyczyniając się do wzrostu ich płynności — twierdzi Jarosław Augustyniak.

Oferta jeszcze nie jest gotowa, ale należy spodziewać się, że zrobi spore zamieszanie na rynku i być może wyznaczy nowe kierunki rozwoju branży leasingowej w Polsce.