Getin Leasing zamierza zostać pracodawcą marzeń

anita-stanclik2.jpg

Spore zmiany zapowiadają się w Getin Leasing SA, strategicznego partnera GO-leasing – szczególnie w kontekście polityki personalnej skierowanej zarówno do pracowników GL, jak również do jej partnerów biznesowych. Niedawno firma przeszła wewnętrzną metamorfozę poprzez powołanie nowego zarządu. Wkrótce w obrębie holdingu dojdzie do połączenia dwóch oddzielnych dotąd spółek: Idea Leasing i Getin Leasing, firm o dwóch unikalnych kulturach organizacyjnych. Jak zwykle w takich wypadkach pracownicy oraz partnerzy zewnętrzni czują pewien niepokój w związku ze zmianami, które czekają ich firmy.

Anita Stanclik, wiceprezes w zarządzie Getin Leasing, w wywiadach jakie udzieliła dla „Pulsu Biznesu” i „Rzeczpospolitej” uspokaja zespół i wskazuje na innowacyjne kierunki polityki kadrowej spółki, oparte przede wszystkim na wzajemnym zaufaniu, szacunku, koleżeństwie i dumie z wykonywanej pracy.

- Aby móc się rozwijać, firmy muszą traktować politykę personalną jako jeden z kluczowych elementów strategii. Osobiście jestem gwarantem takich zmian, które mają służyć dobru pracowników, a nie działać przeciwko nim. W ostatnich miesiącach podjęliśmy wiele decyzji i działań, które pozwolą nam stać się lepszym pracodawcą – mówi Anita Stanclik. Firmie zależy, aby prestiż, lojalność, szanse na rozwój i wzajemny szacunek były podstawą, a nie wyjątkami, które dotyczą niewielkiego grona osób. Zarząd chce, aby zespół postrzegał Getin Leasing jako pracodawcę marzeń – a to ogromne wyzwanie, które wymaga ciągłego doskonalenia się.

Również w stosunku do partnerów biznesowych, w tym firm pośredniczących w sprzedaży produktów Getin Leasing firma kieruje się tymi samymi zasadami – wzajemnego szacunku i dobrze rozumianej, efektywnej dla każdej ze stron współpracy biznesowej.

Spółka Getin Leasing jest głównym operatorem finansowym w wiodących na rynku markach: Oplu, Fordzie i wkrótce w Hondzie, co stawia ją w roli jednego z liderów branży. Współpracuje z większością liczących się na rynku dostawców, dealerów oraz z największymi podmiotami w zakresie pośrednictwa sprzedaży usług finansowych, do których zaliczana jest także firma GO-leasing.

Źródło: Rzeczpospolita, Puls Biznesu